mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in: /var/www/clients/client53/web143/web/include/connection.php on line 17 - starostwo
Rozpoczyna się remont obiektów mostowych w Limanowej i Piekiełku - Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej
Pozostałe aktualności

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Rozpoczyna się remont obiektów mostowych w Limanowej i Piekiełku
2014-07-13 13:38:39
Powiększ
W najbliższych dniach Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej przystąpi do przebudowy dwóch obiektów mostowych zlokalizowanych w ciągu drogi powiatowej 1618 K Limanowa-Szyk-Mstów w m. Limanowa - ul. Łososińska i Starodworska oraz Piekiełko

Inwestycja realizowana będzie w ramach zadania: Przebudowa obiektów mostowych w ciągu drogi powiatowej nr 1618 K Limanowa - Szyk - Mstów w miejscowości Limanowa / Piekiełko wraz z dojazdami.

Zakres prac przedmiotowego zadania obejmować będzie następujące elementy:

  • przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Limanowa - ul. Łososińska, począwszy od wysokości firmy Wolimex do granicy z miejscowością Koszary - ul. Starodworska, łącznie z gruntowną przebudową i rozbudową mostu na potoku Sowlina w pobliżu cmentarza w Łososinie Górnej
  • przebudowę mostu na rzece Łososina w miejscowości Piekiełko, wraz z przebudową odcinka drogi od granicy z miejscowością Koszary do skrzyżowania dróg gminnych za w/w mostem.
     

Kliknij aby zamknąć


Prace związane z przebudową mostu na rzece Łososina i drogi w miejscowościach Piekiełko oraz  Limanowa - ul. Łososińska i Starodworska, odbywać się będą przy zapewnieniu ruchu wahadłowego.

Zakres robót związanych z przebudową mostu w Limanowej ul. Łososińska, oraz technologia ich wykonania, wymaga całkowitego zamknięcia ruchu na odcinku drogi od firmy Wolimex do mostu na potoku Sowlina w dniach 21.07 - 10.09.2014 rNa czas wyłączenia w/w odcinka drogi z ruchu wyznaczony zostanie objazd w kierunku Mstowa i Starego Rybia, przez drogę krajową nr 28 do miejscowości Tymbark, a następnie przez jej centrum, drogą powiatową nr 1632 K Kępanów - Tymbark (czasowe dopuszczenie ruchu pojazdów o DMC powyżej 15t) oraz drogą powiatową nr 1617 K Piekiełko - Tymbark, w kierunku miejscowości Piekiełko.
 

Kliknij aby zamknąć
 

Chwilowe (1-2 dniowe) wyłączenie drogi z ruchu niezbędne będzie w celu położenia nawierzchni bitumicznej całą szerokością jezdni. Dokładny termin odcinkowego zamknięcia drogi uwarunkowany będzie postępem prac i zostanie podany do wiadomości publicznej z odpowiednim wyprzedzeniem.

Koszt całkowitej realizacji zadania wyniesie ok. 4 mln zł. Zarząd Powiatu Limanowskiego pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa  w kwocie 1,36 mln zł. Miasto Limanowa oraz Gmina Tymbark będą partycypować w kosztach realizacji budowy zatok autobusowych. 

Kliknij aby zamknąć  

Kliknij aby zamknąć


Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.11.2014 r.

Mając na uwadze konieczność wykonania tej pilnej i długo oczekiwanej inwestycji Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej zwraca się z prośbą o cierpliwość i zrozumienie, w przypadku wystąpienia utrudnieniń komunikace o dostosowanie się do wprowadzonych czasowych zmian organizacji ruchu.

 


Dodane przez: pzdlimanowa, wyświetleń: 2580

Powiększ
Powiększ
Powiększ
« powrót
Copyright © www.pzd.limanowa.pl
Realizacja: intellect.pl
Malopolska