mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in: /var/www/clients/client53/web143/web/include/connection.php on line 17 - starostwo
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu - Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej
Pozostałe aktualności

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu
2011-08-31 12:03:41
Powiększ
Na skrzyżowaniu dróg powiatowych 1610 K Świdnik - Limanowa, ul. Żwirki i Wigury oraz 1631 K ul. Zygmunta Augusta w Limanowej wprowadzono nową stałą organizację ruchu.

    Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Zygmunta Augusta wiązała się przede wszystkim z poprawą bezpieczeństwa kierujących jak i pieszych. W związku z rozbudowaną geometrią oraz ograniczoną widocznością kierowcy pokonywali skrzyżowanie z nadmierną prędkością, napotykając pieszych zmierzających w poprzek drogi do delikatesów IMA.
    Zmiana organizacji ruchu polegała na ustawieniu dodatkowego oznakowania pionowego, które czytelniej informuje kierowców o zasadzie poruszania się na skrzyżowaniu. Wprowadzono również oznakowanie poziome w postaci linii P-21 - "powierzchnia wyłączona" ograniczających powierzchnię skrzyżowania oraz tworzących wyspę kanalizującą ruch, a także linii segregacyjnych i krawędziowych z oznakowaniem zjazdu do delikatesów IMA łącznie. W trosce o przechodniów wykonano przejście dla pieszych wraz z wyspą wyniesioną nad jezdnię z elementów prefabrykowanych oraz ustawiono ogrodzenie łańcuchowe. Dodatkowo, w celu poprawy percepcji skrzyżowania, zamontowano separatory ruchu wraz z punktowymi elementami odblaskowymi barwy białej i biało-czerwonej.
    Powiatowy Zarząd Dróg w Limanowej przeprowadził również regulację upadniętej studzienki kanalizacyjnej stanowiącej dyskomfort dla wielu kierowców poruszających się po w/w skrzyżowaniu. Regulacja polegała na podniesieniu studzienki przy pomocy zbrojonych pierścieni betonowych układanych kolejno jeden po drugim z zachowaniem dylatacji pomiędzy każdym z nich. Pierścienie zostały następnie zalane zaprawą szybkowiążącą na bazie cementu, odporną na działanie mrozu i soli. Po umieszczeniu włazu i kratki ściekowej ubytek w nawierzchni, spowodowany uprzednim wykuciem, został wypełniony masą na gorąco.
   


Dodane przez: pzdlimanowa, wyświetleń: 2195

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
« powrót
Copyright © www.pzd.limanowa.pl
Realizacja: intellect.pl
Malopolska